kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 1
dnes: 19
týden: 94
celkem: 104635

 

CWG Kolekce - RLQ

Keškoměrka CZ: čekající | v řešení

Keškoměrka

ROZŠTÍPENÁ SKÁLA 2_2020

MORAVANY

16.2.2020 ROZŠTÍPENÁ SKÁLA

Rozštípená skála se vypíná se na posledním severním skalnatém podvrcholu Bradla (543 m) a od Koryčanské kaple k ní místní dobří lidé vyznačili modrou odbočku, dlouhou asi 200 m. Pěšina prochází po úbočí předposledního skalnatého suku, přehoupne se přes nízký vrchol a pak už klesá k blízkému tajemnému skalisku. První dojem návštěvníka asi moc optimistický nebude - chodník vás vyvede na ploché temeno menšího skalního útesu, rozčíslého v půli velkou puklinou a díky okolnímu lesu toho ani z nejbližšího okolí moc neuvidíte. Jiného názoru jsou ale horolezci.

Skálu objevili v roce 2002, dali jí jméno Zlobivá a jejího kvalitního pevného pískovce si cení natolik, že si tu vyznačili už 14 lezeckých cest. Abychom si ze skály notně poopravili ten první nepříznivý dojem, musíme zprava po krkolomném chodníčku sestoupit až na její úpatí. A teprve tady uvidíme, že výška jejich stěn dosahuje slušných deseti metrů a ta obří puklina s několika zaklíněnými balvany, podle níž dostala své jméno, je jejím nejcharakterističtějším rysem.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  

  

 

Zdroj: https://www.turistika.cz/mista/chriby-rozstipena-skala/detail