ZLÍN - KOUPALIŠTĚ RIVIÉRA

ZLÍN - MALENOVICE

KOUPALIŠTĚ RIVIÉRA 

Pláž hustě zarostlá trávou, oprýskaný a chátrající bazén, rezavějící tobogán, který se pomalu rozpadá. Žalostný pohled, který se naskytne každému, kdo projíždí kolem kdysi tak slavného koupaliště Riviera ve zlínské části Malenovice. Letos je to již deset let, co areál zůstal zavřený a nadále pustne. Není o něj zájem.

Historie tohoto koupaliště sahá až do roku 1932. V tu dobu zde byl rybník upravený pro koupání. Až někdy kolem roku 1960 byl na pozemku vybudovaný bazén a vzniklo zde koupaliště.

Areál byl postupně zrekonstruován a postaven tobogán, který byl v té době jeden z nejdelších v České republice (102 metrů). Kromě něj se návštěvníci mohli vyřádit i na třiadvacet metrů dlouhé skluzavce kamikadze.

Jenomže pak přišla změna legislativy a nařízení EU, což by znamenalo provést náročné stavební úpravy řádově v desítkách milionů. Tato rekonstrukce byla pro čtveřici majitelů neúnosná, a tak se brány areálu v roce 2007 definitivně zavřely. Od té doby koupaliště chátrá a je spíš útočištěm pro bezdomovce.

  

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

Zdroj: zlin.cz

FOTOGALERIE: